fbpx

Mstów

O krok bliżej do rozbudowy mstowskiej remizy

fot. Urząd Gminy Mstów

Do końca listopada potrwa opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej modernizacji budynku garażowego strażnicy przy ulicy Partyzantów w Mstowie.

– Jednostka ze Mstowa jest jedną z nielicznych w regionie, która nie posiada budynku remizy strażackiej z prawdziwego zdarzenia. Z drugiej strony, spośród gminnych jednostek, to właśnie ci strażacy mają najwięcej wyjazdów do zdarzeń. Są aktywni, mobilni i bardzo dobrze wyszkoleni. Podobnie jak ich koledzy z jaskrowskiej OSP są częścią Krajowego System Ratowniczo-Gaśniczego – mówi wójt Tomasz Gęsiarz, argumentując koniecznością poprawy warunków pracy strażaków.

Firma, z którą gmina podpisała niedawno umowę na stworzenie wspomnianej dokumentacji, w pierwszej kolejności wykona ekspertyzę. Pozwoli ona określić w jakim stanie znajduje się istniejący budynek. Dopiero po tym powstanie projekt budowlano-wykonawczy w zakresie samej architektury, konstrukcji, instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, gazowej, centralnego ogrzewania oraz wentylacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter