fbpx

Kłomnice

Obrazy artystów z Pakamery dostępne jeszcze przez miesiąc

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach

W pierwszą niedzielę kwietnia, w mieszczącej się w siedzibie lokalnego GOK-u galerii „Na Korytarzu”, miał miejsce wernisaż zbiorowej wystawy Pracowni Malarskiej Pakamera.

Dzieła wykonane zostały z wykorzystaniem różnych technik malarskich, choć dominują głównie farby akrylowe, olejne i pastele.

– Każdy artysta miał okazje pokazać swój charakter prac, który w wielu przypadkach jest już wykształconym, twórczym stylem – komentuje Katarzyna Sosnowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach.

Jak tłumaczy, w działalności pracowni chodzi właśnie o to, by poszukiwać, eksperymentować i realizować artystyczne cele. Według szefowej ośrodka kultury, to dlatego zaprezentowane prace charakteryzuje tak szeroka różnorodność. Pejzaż przeplata się z surrealizmem czy abstrakcją.

– Poprzez zestawienie w jednej ekspozycji tak różnych prac, nasze oko się nie nudzi i każdy, nawet wymagający odbiorca sztuki znajdzie coś dla siebie. W kuluarach słyszałam, że przenikające się, migocące kolory ukazane w tematyce naturalistycznej, jak i abstrakcyjnej, znalazły uznanie pośród gości oglądających wystawę – przekonuje dyrektor Sosnowska.

Prace Beaty Bugały, Ingridy Gajdy, Jana Milca, Zdzisława Matusiaka, Elżbiety Matuszczak, Anny Sztonder, Teresy Pluty, Teresy Tuzinowskiej, Anny Worwąg i Teresy Zatoń oglądać można do końca maja.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter