fbpx

Konopiska

Ochotnicy z Rudnika Wielkiego zdominowali kolejne zawody strażackie

fot. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach

Dużym sukcesem strażaków z gminy Kamienica Polska zakończyły się rozegrane w Konopiskach zawody dla drużyn z ochotniczych straży pożarnych o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie. Zarówno pośród mężczyzn jak i kobiet najlepsze ekipy wystawiła jednostka z Rudnika Wielkiego.

Do zmagań przystąpiło dwadzieścia siedem drużyn, wyłonionych wcześniej na szczeblu poszczególnych eliminacji gminnych. Zawody rozegrano w kategorii seniorskiej oraz młodzieżowej, uwzględniając podział na płeć. Kobiecych pojawiło się pięć składów, a młodzieżowych jedenaście.

Druhowie rywalizowali w ćwiczeniach bojowych i sztafecie pożarniczej. Wszystkich w zmaganiach dzielnie wspierali włodarze gmin, komendanci i prezesi lokalnych jednostek.

W klasyfikacji końcowej seniorów bezkonkurencyjni byli, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn, ochotnicy z Rudnika Wielkiego. Zaskoczenia w tym przypadku nie było. To bowiem drużyny sportowe klasyfikujące się w ścisłej czołówce wojewódzkiej.

Pośród pań druga lokata przypadła zawodniczkom ze Słowika w gminie Poczesna, a trzecią wywalczył OSP Widzów z gminy Kruszyna.

Wśród panów drugi stopień podium zajęli ochotnicy z Rudnika Małego w gminie Starcza, a na najniższym sklasyfikowano OSP Zrębice z gminy Olsztyn.

W szrankach bojów drużyn młodzieżowych najlepszą z dziewczęcych okazały się być reprezentantki gminy Poczesna z Nierady. Drugie miejsce przypadło Chorzenicom, a trzecie – OSP Dźbów.

Kategoria chłopięca padła łupem OSP w Zdrowej. Nieco gorsi byli przedstawiciele Bystrzanowic, a trzecią pozycję wywalczyli młodzicy ze Słowika.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter