fbpx

Kamienica Polska

Od juniora do seniora. W gminie będą się integrować

fot. Fotolia

1 czerwca w Kamienicy Polskiej odbędzie się międzypokoleniowa impreza integracyjna. W programie wydarzenia, nad którym patronat objął wójt Adam Tajber, przewidziano zarówno szereg akcentów artystycznych, jak i typowo sportowych rywalizacji.

Początek zaplanowano na godz. 10. To wtedy amatorzy nordic walking będą mogli wziąć udział w sześciokilometrowym marszu w terenie leśnym. Zgłosić się może każdy bez względu na wiek, z zastrzeżeniem, iż udział dzieci może się odbyć tylko pod opieką dorosłych. Wymarsz nastąpi z terenu szkolnego boiska.

Tych, którzy bardziej od ruchu na świeżym powietrzu wolą gimnastykę szarych komórek, organizatorzy zapraszają z kolei na turniej szachowy. Przewidziano dwie kategorie wiekowe – do 10 i 15 lat, a sam turniej rozegrany zostanie w budynku miejscowej szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 13 przed halą rozpocznie się turniej piłki plażowej.

Dwie godziny póżniej wystartuje część artystyczna. W programie przewidziano występ orkiestry dętej, chóru, lokalnych zespołów, kabaretu, a także prezentację programu artystycznego ogniska baletowego i przedszkolaków. Całości towarzyszyć mają atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchańców, kul wodnych, kiermasze, kącik kuchni molekularnej oraz konkursy.

Pomysł integracji środowiska gminnego to wspólne przedsięwzięcie urzędu gminy, GOK-u, placówek oświatowych i środowiska seniorów.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter