fbpx

Blachownia

Dzięki trzeciej promesie w tym roku odbudują kolejne trzy drogi w gminie

fot. A. Kucharzewska / Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Samorząd Blachowni jest jednym z najskuteczniej pozyskujących fundusze zewnętrzne. Z końcem lipca burmistrz Sylwia Szymańska odebrała od wojewody śląskiego trzecią w tym roku promesę, która zabezpiecza finansowo projekty odbudowy dróg zniszczonych przez klęski żywiołowe.

Ogólna suma pozyskanych przez gminę pieniędzy z programu koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekroczyła w tym roku już 2 mln zł.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o przyznaniu 420 tys. zł dotacji, która pozwoli na przebudowę niemal kilometrowego odcinka ulicy Dąbrówka w Cisiu, a także 353 tys. zł mających pomóc wyremontować ulicę Kawową w Ostrowach.

Pula dofinansowania na Kawową będzie o 65 tys. zł wyższa od pierwotnej kwoty. Dzięki zabiegom urzędu miejskiego, ministerstwo przychyliło się pod koniec lipca do wniosku w tym zakresie. Ostatecznie na konto gminy wpłynie z tego tytułu 418 tys. zł.

Ostatnia z dotacji opiewa na kwotę niemal 1,3 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na remont trzech ulic. Zmodernizowane będą ulice Przechodnia i Konopnickiej w Ostrowach oraz ulica Strażacka w Cisiu. Urząd ogłosił już również przetarg, który ma wyłonić wykonawcę pierwszej z powyższych dróg.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter