fbpx

Starcza

Odchodzi na emeryturę więc ruszyły poszukiwania następcy

fot. Shutterstock

Marian Krzyczmanik, wieloletni dyrektor podstawówki w Starczy, złożył rezygnację z piastowanej funkcji. Swoje obowiązki będzie pełnił jeszcze do końca sierpnia, ale już teraz trzeba było rozpisać konkurs, który wyłoni jego następcę.

Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy będzie miała nowego szefa. Dotychczasowy odchodzi bowiem na emeryturę. Kto przejmie po nim fotel dyrektora? Tego póki co nie wiadomo. Wszystko okaże się po 25 czerwca. To wtedy ma zostać rozstrzygnięty konkurs, w którym poznamy nazwisko następcy Mariana Krzyczmanika.

Kto może się ubiegać o to stanowisko? Przede wszystkim osoby, które będą potrafiły przedstawić spójną koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Ale także posiadające odpowiednie przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych w oświacie. Kandydaci nie mogą być karani, muszą posiadać również pełną zdolność do czynności prawnych.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w tej rekrutacji, swoje dokumenty, których wymagana pełna lista znajduje się w zarządzeniu opublikowanym na stronie internetowej gminy, muszą złożyć osobiście lub wysłać pocztą. Najpóźniej do 14 czerwca. O terminie spotkania z komisją konkursową zostaną powiadomieni po tym, jak przebrną przez ocenę formalną złożonych aplikacji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter