fbpx

Opatów

Oddali krew. Sukces akcji opatowskich strażaków

fot. OSP Opatów

17 maja przed remizą w Opatowie odbyła się akcja krwiodawstwa. Epidemia nie przeszkodziła.

Wspólne przedsięwzięcie lokalnych druhów oraz Stowarzyszenia KS Meteor Opatów zachęciło sporą grupę tych, którzy chcieli podzielić się życiodajnym płynem z potrzebującymi. Specjalny krwiobus, który zawitał do miejscowości, zaczął przyjmować dawców w niedzielne przedpołudnie. Przez kolejne cztery godziny obsłużono w sumie trzydzieści dziewięć osób.

– Wszystkim ludziom, którzy zdecydowali się oddać krew w tym trudnym okresie bardzo dziękujemy. Do zobaczenia za dwa miesiące – podsumowali druhowie na profilu facebook’owym jednostki, zapraszając jednocześnie na kolejną akcję.

Wszystko odbyło się przy zachowaniu nadzwyczajnych środków ostrożności. Uczestnicy, przechodząc wstępną kwalifikację, musieli wypełnić specjalną ankietę, zadbać o dezynfekcję rąk, jak również mieli mierzoną temperaturę ciała. Dawcy zobowiązani byli także do zachowania dystansu, a ponadto wszystkich zaopatrzono w maseczki i jednorazowe rękawiczki.

– Krew mogła oddać osoba, która między innymi w ciągu ostatnich czternastu dni nie przebywała poza granicami kraju, której temperatura ciała nie przekraczała 37.3 °C, nie miała objawów infekcji, nie jest objęta kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym i w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie miała kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem – zaznaczają organizatorzy.

Strażacy odwdzięczyli się uczestnikom skromnymi upominkami. Otrzymali oni sylikonowe opaski ze swoją grupą krwi. 

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter