fbpx

Ekologia w powiecie

Odwiedzili sto cztery gminy, przejechali osiem tysięcy kilometrów

fot. WFOŚiGW w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podsumował trzymiesięczna akcję, podczas której przedstawiciele tej instytucji podróżowali po samorządach województwa śląskiego w ramach Mobilnego Biura Programu Czyste Powietrze. 

Podczas wizyt w poszczególnych gminach eksperci Funduszu udzielali porad, odpowiadali na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz pomagali wypełnić wnioski o dotacje. 

– Łącznie nasz specjalny bus Mobilnego Biura przejechał osiem tysięcy kilometrów i zaparkował na terenie stu czterech gmin. Nasi eksperci udzielili ponad trzy tysiące dwieście porad i przyjęli ponad trzysta wniosków o dofinansowanie. To bardzo dobry wynik. Poza tym dobrze rozpropagowaliśmy program Czyste Powietrze. Nie wykluczam, że powtórzymy tę akcję w następne wakacje – podsumowuje Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura Programu Czyste Powietrze realizowały dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska – w Katowicach oraz Krakowie. Pierwotnie pilotażowy projekt miał trwać do końca sierpnia, ale ze względu na olbrzymie zainteresowanie, zarząd katowickiego Funduszu zdecydował o wydłużeniu tego terminu do końca września.

Projekt zainaugurowano w Myślenicach z udziałem ministra klimatu Michała Kurtyki. Pierwszym samorządem, gdzie zawitało Mobilne Biuro były Myślenice. Pojawiło się także w powiecie kłobuckim, jak i częstochowskim. Kampanię zwieńczono natomiast w Rudzie Śląskiej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter