fbpx

W POWIATACH

Organizacje pozarządowe mogą mieć wpływ na kierunek rozwoju regionu

fot. Fotolia

Związek Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego rozpoczął konsultacje z organizacjami pozarządowymi w sprawie wydatkowania środków z nadchodzącej perspektywy unijnej. Pomysły i propozycje projektów można zgłaszać do 10 maja.

Włodarze wszystkich trzydziestu czterech samorządów z regionu częstochowskiego powołali subregionalne stowarzyszenie jeszcze w 2019 roku. Zaczęło ono działać na początku ubiegłego roku. Organizacja ma przede wszystkim koordynować przedsięwzięcia zmierzające do skutecznego wykorzystywania pieniędzy unijnych z nowej perspektywy finansowej.

Działalność związku skupia się głównie na wspieraniu rozwoju i współdziałania podmiotów będących jego członkami, a także na ochronie wspólnych interesów oraz upowszechnianiu idei samorządności. Zarówno tej lokalnej, jak i regionalnej.

Jednym z obecnych priorytetów jest opracowanie strategii i kierunków, na co mają być wydatkowane przypadające Subregionowi Północnemu Województwa Śląskiego środki unijne w najbliższych kilku latach. Związek tworzy bowiem właśnie bazy projektów.

Stąd zaproszenie do działających na terenie Częstochowy oraz powiatów myszkowskiego, kłobuckiego i częstochowskiego organizacji pozarządowych, by te przedstawiły pomysły i koncepcje, które z udziałem pieniędzy unijnych będą chciały zrealizować. 

– Prace nad projektowaniem funduszy unijnych na lata 2021-2027 weszły w taki etap, że niezbędne jest zaangażowanie organizacji pozarządowych w tej sprawie – podkreślają przedstawiciele organizacji.

Konsultacje potrwają do 10 maja. Wszelkie propozycje należy przesyłać mailem na adres: ikorgol@subregion-polnocny.pl.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter