fbpx

Kłomnice

Organizacje sportowe pozyskały 45 tysięcy złotych z ministerstwa

fot. Pixabay

Czterem stowarzyszeniom zajmującym się szkoleniem sportowym dzieci i młodzieży udało się pozyskać pieniądze z rządowego programu „Klub”. Pozyskały łącznie 45 tys. zł na działalność. To 10 tys. zł więcej niż przed rokiem.

W tym roku pieniądze trafią do GLKS Gmina Kłomnice, KS Metal Rzeki Wielkie, LKS Orkan Rzerzęczyce oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Kłomnice. Pierwszy pozyskał 15 tys. zł, kolejne natomiast – po 10 tys. zł dofinansowania.

Przed rokiem do kasy klubów sportowych z Kłomnic, Rzerzęczyc i Rzek Wielkich trafiło 35 tys. zł

Na tegoroczne rozdanie resort sportu i turystyki przeznaczył 40 mln zł. Działanie to jest formą bezpośredniego wsparcia dla małych i średnich klubów sportowych. Środki są przyznawane organizacjom działającym w formie stowarzyszeń, które prowadzą szkolenia sportowe dla dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia. W przypadku klubów jednosekcyjnych dofinansowanie wynosi 10 tys. zł, natomiast wielosekcyjnych – 15 tys. zł.

Pierwsza edycja programu ruszyła w 2016 roku. Zostało wspartych wtedy 2151 podmiotów. Rok później było ich już 3352, natomiast w roku 2018 aż 3616 klubów z całej Polski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter