fbpx

Ekologia w powiecie

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku w programie „Moja woda”

fot. Pixabay

Jeszcze tylko do 10 czerwca będzie można składać elektroniczne wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach drugiego, kończącego się już naboru w programie „Moja Woda”.

Oferta skierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą stworzyć na swojej posesji przydomowe instalacje, pozwalające na wyłapywanie i wykorzystywanie deszczówki, którą później będzie można ponownie wykorzystać. Dofinansowanie obejmuje zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji na terenie nieruchomości. Można otrzymać do 5 tys. zł.

– Do dofinansowania w programie „Moja woda” kwalifikuje się zakup, montaż, budowa i uruchomienie instalacji pozwalających na zbieranie, retencjonowanie i wykorzystywanie wód opadowych oraz roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Dofinansowany może być również zakup urządzeń zbierających wodę i przesyłających ją do zbiornika oraz sam zbiornik i instalacje, które rozprowadzają zgromadzoną wodę po działce – podkreśla Mirosław Cichy z biura prasowego Funduszu.

Przyjmowane będą jedynie wnioski wypełnione i przesłane do Funduszu za pomocą portalu beneficjenta. W celu złożenia wniosku o dofinansowanie należy więc założyć konto na stronie portal.wfosigw.katowice.pl.

Aby uzyskać wsparcie aplikację należy złożyć przed zakończeniem realizacji przedsięwzięcia. W odpowiednich zakładkach dostępny jest aktywny formularz wniosku, który należy pobrać i wypełnić, a następnie za pomocą skrzynki podawczej wysłać do Funduszu. Uzupełniony dokument trzeba jeszcze dodatkowo wydrukować, podpisać i przesłać lub dostarczyć osobiście wraz wymaganymi załącznikami do siedziby WFOŚiGW w Katowicach. Należy zwrócić przy tym uwagę, aby na dostarczonych formularzach wniosków, zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej, sumy kontrolne umieszczone na dokumencie były tożsame.

Zgodnie z wytycznymi, minimalna kwalifikowana kwota inwestycji to 2 tys. zł, zaś minimalna, sumaryczna pojemność zbiornika to 2 m³. Okres trwałości przedsięwzięcia wynosi trzy lata od daty jego zakończenia.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter