fbpx

Blachownia

Ostatni moment, by zapewnić dziecku opiekę podczas wakacji

fot. Pixabay

Rodzice dzieci, które w roku szkolnym uczęszczają do przedszkoli na terenie gminy, także podczas przerwy wakacyjnej mogą wysłać je na specjalne dyżury.

Jaki warunek trzeba spełnić, by można było skorzystać z tego rozwiązania? Przede wszystkim należy wykazać, że nie będzie się miało możliwości zapewnienia dziecku w tym czasie należytej opieki. Chodzi głównie o sytuacje, kiedy oboje rodzice pracują lub gdy dziecko jest wychowywane przez osobę samotną, która także ze względu na obowiązki zawodowe nie może poświęcić potomkowi wymaganej uwagi.

W lipcu dyżur będzie pełniło przedszkole przy ulicy Żeromskiego w Blachowni, natomiast w sierpniu placówka zlokalizowana przy ulicy Długiej w Łojkach. Obie czynne będą w godzinach od 6.30 do 16. By zagwarantować sobie miejsce, trzeba pospieszyć się ze złożeniem odpowiedniego wniosku. Jest na to czas tylko do piątku. Formularze dostępne są na stronie urzędu miasta.

Rodzice muszą pamiętać, iż za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka, z wyłączeniem tych pomiędzy 8-13, przedszkola pobierać będą opłatę w wysokości złotówki. Konieczne będzie także pokrycie opłat za posiłek pociechy. Dzienna stawka wynosi 3 zł w przypadku jednego, 4 zł w przypadku dwóch i 5 zł jeśli w grę będą wchodziły trzy posiłki dziennie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter