fbpx

Powiat częstochowski

Ostatni moment na to, by kluby sportowe sięgnęły po ministerialną kasę

fot. Pixabay

Jest jeszcze szansa, by zdążyć ze złożeniem wniosku na dofinansowanie działalności klubu sportowego ze specjalnego rządowego programu. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na ten cel rekordową kwotę, która sięga aż 40 mln zł. Trzeba się jednak pospieszyć.

Program skierowany jest do klubów sportowych działających minimum trzy lata w formie stowarzyszeń, których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych.

W przypadku podmiotu wnioskującego o wsparcie jednej sekcji można uzyskać 10 tys. zł dofinansowania. Z kolei gdy tych sekcji jest więcej, dotacja może sięgnąć kwoty o 5 tys. zł wyższej.

Pozyskane środki można będzie przeznaczyć na dofinansowanie pensji szkoleniowca, zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia szkoleń oraz specjalistycznych strojów treningowych, a także na organizację krajowych i trwających minimum pięć dni obozów szkoleniowych.

– Kosztorys zadania, o dofinansowanie którego ubiega się wnioskodawca, musi przewidywać udział środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł nie mniejszy niż 10 proc. całości kosztów zadania. Udział własny może być pokryty na przykład ze środków jednostek samorządu terytorialnego, z pieniędzy unijnych, funduszy pozyskanych od sponsorów lub własnych – informują pracownicy ministerstwa.

Zainteresowani musza się jednak pospieszyć. Wniosek dostępny jest na stronie resortu. Należy wypełnić zarówno formularz w systemie elektronicznym jak i w formie papierowej. Najpóźniej do 8 maja. Lista tych, które zostały pozytywnie rozpatrzone znana będzie pod koniec czerwca.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter