fbpx

Janów

OZE w gminie Janów. Można skorzystać z doradztwa

fot. Pixabay

Mieszkańcy, którzy uczestniczą w projekcie grantowym przewidującym montaż w ich domostwach odnawialnych źródeł energii, będą mogli skorzystać w maju z czterech terminów konsultacji dotyczących realizacji tej właśnie inwestycji.

Punkt konsultacyjno-informacyjny będzie dostępny w dniach 9, 16, 25 i 30 maja w godz. od 12 do 15 w budynku miejscowego urzędu gminy. Z osobami prowadzącymi projekt można umówić się także telefonicznie. Dominika Ziaja dostępna jest pod numerem 694 522 645, a Dawid Zielonka – 531 877 335.

Montaż odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych mieszkańców lokalnego samorządu jest jednym z większych tegorocznych zadań inwestycyjnych prowadzonych przez gminę. Już 14 lutego z pierwszymi beneficjentami podpisano stosowne umowy na dofinansowanie OZE.

– Jeszcze w tym roku w ramach tego projektu dwieście dwadzieścia gospodarstw domowych uzyska dofinansowanie w wysokości do 95 proc. kosztów kwalifikowanych na wymianę pieca centralnego ogrzewania, montaż instalacji solarnych, montaż pomp do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i montażu instalacji fotowoltaicznych – podkreśla wójt Edward Moskalik.

Na realizację przedsięwzięcia włodarz pozyskał niebagatelne pieniądze unijne. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 trafi na ten cel do gminy niemal 4,5 mln zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter