fbpx

Konopiska

Panie świętowały swój dzień. Były życzenia i operetkowe aranżacje

fot. Urząd Gminy Konopiska

W pierwszą niedzielę marca w hali sportowej w Konopiskach odbył się Gminny Dzień Kobiet.

Wydarzeniu, które organizowane jest co roku z inicjatywy wójta Konopisk, tradycyjnie towarzyszyły stoiska z typowo kobiecym asortymentem. Wszyscy chętni mogli natomiast skosztować pierników przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łaźcu i wysłuchać śpiewu w wykonaniu operetkowego duetu.

Zwyczajowo, jak przy tego typu imprezach bywa, nie zabrakło życzeń od przedstawicieli lokalnych władz. Paniom, wszelkiej pomyślności życzyli wójt Jerzy Żurek oraz przewodniczący rady gminy Edward Bałdyga. Każda z niewiast otrzymała także symboliczny prezent. Tym razem było to pachnące mydełko. Sceną zawładnął natomiast Duo Performance, czyli sopranistka Monika Biderman-Pers i baryton Piotr Karzełek.

– Wokalno-taneczny duet przeniósł publiczność w świat barwnych operetek i musicali. Uczestnicy wysłuchali szeregu znanych melodii operetkowych we wspaniałej aranżacji – relacjonuje Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Póżniej scenę przejęły mażoretki z Konopisk, które zaprezentowały swoje układy choreograficzne.

– Obydwie grupy, najstarsza i średnia, pokazały, że choreografia oraz efektowne podrzuty batonami budzą szczególne zainteresowanie widzów i nie pozawalają im się nudzić – dodaje Stefanowska-Lasoń.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter