fbpx

W POWIATACH

Panie z kół gospodyń wiejskich mają szansę wziąć udział w ogólnopolskim festiwalu. Ruszyły zapisy

fot. Pixabay

Wartościowe nagrody, niezapomniane emocje i nowo zawarte przyjaźnie. To wszystko czeka na panie z kół gospodyń wiejskich podczas Festiwalu „Polska Od Kuchni”.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą o pielęgnowaniu lokalnej kultury i tradycji. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

– Chcemy uhonorować wkład kół gospodyń wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu. Dlatego po raz kolejny zapraszamy wszystkie KGW do udziału w przygotowywanych przez nas konkursach – zachęcają organizatorzy tego przedsięwzięcia.

Motywem przewodnim festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjne wesele z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem.

W programie przewidziano między innymi wybory miss wdzięku, a także konkursy – kulinarny i artystyczny. Panie będą mogły też opowiedzieć o swojej aktywności na rzecz lokalnych społeczności w osobnej kategorii konkursowej pt. „Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa”.

Wszystkie konkursy zostaną rozstrzygnięte w trzech etapach. W pierwszym, spośród nadesłanych zgłoszeń komisje wybiorą najbardziej inspirujące koła ze wszystkich kategorii, które przejdą do kolejnego etapu – półfinałów wojewódzkich. Te z kolei odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu „Polska Od Kuchni”.

– Festiwal odwiedzi każde województwo, by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji. To wtedy wyłonieni zostaną zwycięzcy każdej kategorii konkursowej, którzy przejdą do trzeciego, finałowego etapu – dodają organizatorzy wydarzenia.

Nagroda główna dla zwyciężczyń półfinałów w każdej kategorii to 3 tys. zł. Natomiast w samym finale do zdobycia będzie aż 10 tys. zł. Ten odbędzie się 24 września na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Wówczas zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich półfinałów wojewódzkich
w poszczególnych kategoriach konkursowych, a całość zwieńczy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert.

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są do 14 marca. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie festiwalpolskaodkuchni.pl.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter