fbpx

Kłomnice

Pasjonaci sztuki filmowej mają okazję wziąć udział w trzymiesięcznych warsztatach

fot. Pixabay

Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach zaprasza mieszkańców na warsztaty filmowe. Trzymiesięczny kurs poprowadzi Stanisław Neugebauer, producent filmowy i członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Stanisław Neugebauer w 1979 roku ukończył studia na Wydziale Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest też absolwentem Wyższego Studium Zawodowego Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Współpracował przy produkcji takich filmów jak: „Cywil”, „Pensja Pani Latter”, „Adopcja” czy „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” z 1986 roku.

Kurs skierowany jest głównie do osób młodych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z filmem. Aby móc wziąć w nim udział trzeba mieć jednak ukończone trzynaście lat.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 22 września. Podczas serii dwugodzinnych spotkań prowadzący podzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą i umiejętnościami. Przeprowadzi audytorium przez wszystkie etapy powstawania filmu. Nie zabraknie teoretycznych wykładów z zasad tworzenia konspektów czy samego scenariusza, ale i zajęć praktycznych – produkcji i realizacji zdjęć. Powstałe dzieła będą następnie prezentowane i szczegółowo omawiane. 

Promocja

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter