fbpx

Mstów

Patriotyczny rajd wrócił do kalendarza gminnych imprez

fot. Urząd Gminy Mstów

Z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych reprezentacje młodzieży ze szkół z terenu tutejszego samorządu spotkały się na piątej edycji gminnego rajdu.

V Gminny Rajd „Tropem Wilczym” – Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizował III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała” we współpracy z urzędem gminy i Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie Patronat nad tym wydarzeniem, podobnie jak przy wcześniejszych jego odsłonach, objął wójt Tomasz Gęsiarz.

– Po trudnym czasie pandemii impreza ta powróciła do kalendarza gminnych wydarzeń. Wprowadzeniem do uroczystości był krótki rys historyczny przedstawiony przez druha Roberta Knysaka i piosenki w wykonaniu zuchów i harcerzy. Odśpiewany został także hymn państwowy — relacjonuje phm. Tomasz Derda, komendant III Środowiskowego Szczepu Harcerskiego „Skała”.

Jak dodaje, po oficjalnym otwarciu imprezy przez włodarza Mstowa, rozpoczęły się zmagania patroli z poszczególnych szkół. Dziesięcioosobowe zespoły realizowały zadania przygotowane przez 23. Mstowską Drużynę Harcerską „Amonit”, z jej drużynową pwd. Anetą Pałczyńską na czele.

– Na poszczególnych punktach patrolowych sprawdzana była wiedza patriotyczna uczestników, ich sprawność fizyczna oraz umiejętności terenoznawcze — informuje phm. Derda.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter