fbpx

Konopiska

Pielęgnują bożonarodzeniowe tradycje i za każdym razem goszczą tłumy mieszkańców

fot. Olga Muc/GCKiR Konopiska

Wspólne kolędowanie, degustacja potraw, jarmark świąteczny, a dla dzieci warsztaty zdobienia ciasteczek i kącik plastyczny. Ponadto występy lokalnych zespołów i wizyta Mikołaja – to atrakcje, które towarzyszyły corocznej prezentacji stołów bożonarodzeniowych.

Zorganizowane 16 grudnia przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji wydarzenie przyciągnęło do hali sportowej w Konopiskach wielu mieszkańców, którzy każdego roku wspólnie kultywują i promują gminne tradycje bożonarodzeniowe.

Przedświąteczne spotkanie stało się również świetną okazją do prezentacji lokalnych zespołów ludowych i artystycznych. Wokalne umiejętności zaprezentowali wokaliści z Zespołu Śpiewaczy Gminy Konopiska, Konopielki oraz członkinie KGW, które na tę okazję przygotowały specjalną choreografię, nad którą czuwała Ewa Błaszczyk. Na scenie pojawili się również uczniowie szkół z Aleksandrii, Hutek i Konopiska, a także formacja Walentynki, Barbórki czy też podopieczni Prometeusa.

Nie zabrakło również podziękowań i życzeń. W imieniu władz gminy przekazali je wszystkim mieszkańcom wójt Jerzy Żurek oraz Edward Bałdyga, przewodniczący rady gminy.

– Członkinie z kół gospodyń wiejskich raczyły wszystkich świątecznymi potrawami. Na kiermaszach można było zakupić ręcznie robione bombki, świąteczne wianuszki, stroiki i choinki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się Święty Mikołaj i śnieżynki, którzy zapraszali wszystkich do wspólnego zdjęcia, hojnie obdarowując łakociami. Tego popołudnia magia świąt na dobre rozgościła się w gminie Konopiska – mówi Olga Muc z GCKiR-u.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter