fbpx

Konopiska

Pierwsze miejsce w powiecie i sto trzecie w kraju. Znów wysoko w rankingu ogólnopolskiego dziennika

fot. Piotr Biernacki

Konopiska ponownie w czołówce najlepiej zarządzanych gmin wiejskich w Polsce. W ogólnopolskim Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” 2022 samorząd uplasował się na pierwszym miejscu gmin powiatu częstochowskiego i na sto trzecim w kraju.

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od lat redakcja ocenia dokonania lokalnych władz, a także prezentuje te samorządy, które najlepiej dbają o swój rozwój.

Zasady rankingu ustala niezależna kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele wspomnianej redakcji, organizacji samorządowych i pozarządowych oraz władz publicznych. Od lat pracom tego gremium przewodniczy prof. Jerzy Buzek, niegdyś premier oraz były przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ranking obejmuje wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu w Polsce z wyjątkiem Warszawy. Źródłem danych podlegających ocenie są informacje udostępniane przez Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów oraz szczegóły podawane przez władze lokalne w specjalnej ankiecie.

Sto trzecia pozycja na liście ponad półtora tysiąca gmin wiejskich w kraju, to niewątpliwie powód do zadowolenia dla wójta Jerzego Żurka i pracowników kierowanego przez niego urzędu.

– Od wielu lat nasza gmina plasuje się w czołówce rankingu. Tegoroczny wynik nadal potwierdza doskonałą politykę trwałego, zrównoważonego rozwoju opartego na strategicznych kategoriach związanych z kwestiami ekonomicznymi, środowiskowymi, obejmującymi politykę społeczną czy w zakresie jakości zarządzania – mówi Ewa Stefanowska-Lasoń z urzędu gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter