fbpx

W POWIATACH

Pierwszy z komitetów przedstawił swojego lidera. Listę Konfederacji otwiera Tomasz Grzegorz Stala

fot. Marcin Barczyński

Konfederacja, jako pierwsze ugrupowanie w regionie, przedstawiła część swoich kandydatów, którzy wystartują w jesiennych wyborach do Sejmu w okręgu wyborczym obejmującym Częstochowę oraz powiaty częstochowski, kłobucki, lubliniecki i myszkowski.

– Od szeregu tygodni nasze ugrupowanie przez wszystkie ośrodki badania opinii społecznej w kraju klasyfikowane jest jako trzecia siła polityczna w Polsce. Konfederacja po raz pierwszy ma realną szansę wprowadzić swojego posła do parlamentu także w naszym, najmniejszym spośród wszystkich okręgów wyborczych w Polsce – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Tomasz Grzegorz Stala, przedsiębiorca, który otwiera listę wyborczą tego ugrupowania.

Jak podkreślał, sondażowy sukces Konfederacji to dla tej siły politycznej istotny przełom, ale też wyraźny sygnał od samych wyborców.

– Ludzie chcą realnej zmiany polityków bez wizji i bez pomysłu na to, jak powinno wyglądać nowoczesne, sprawne i przede wszystkim poważne państwo w środku Europy w tych niezwykle ciekawych czasach – przekonywał. – Nie ukrywam, że chciałbym zastąpić w ławie sejmowej stetryczałych dziadersów, którzy od lat udają, że interesuje ich los częstochowian i mieszkańców okolicznych powiatów i gmin, a tak naprawdę z parlamentu uczynili sobie fundusz emerytalny i sposób na życie na koszt podatników – dodawał Stala.

Pytany o cele, z jakimi idzie do październikowych wyborów, przedsiębiorca tłumaczył, że ma pakiet pomysłów na konkretne rozwiązania gospodarcze, te związane z edukacją oraz polityką zagraniczną, którą – jak nadmieniał – pasjonuje się od blisko dwóch dekad.

– Chcę, żeby Polacy płacili niskie i proste podatki, abyśmy mieli pełną swobodę w edukacji naszych dzieci poprzez wprowadzenie bonu edukacyjnego, aby bezpieczeństwo naszego kraju było fundamentem, na którym będziemy budować lepszą Polskę dla następnych pokoleń. Nie chcę obiecywać województwa, aquaparku, ani kiełbasy wyborczej. To robią już inni. Chcę natomiast, żeby każdego było stać na własny dom, grill, dwa samochody w garażu i niezapomniane wakacje co sezon. Tak chcemy żyć – wymieniał.

Tomasz Grzegorz Stala zaprezentował również następne dwie osoby, które znalazły się na liście tuż za nim. Chodzi o Jakuba Mierzejewskiego oraz Bogusława Adamowicza. Kolejnych kandydatów, którzy lokalnej Konfederacji mają pomóc w walce o sejmowy mandat, obiecał sukcesywnie prezentować w nadchodzących tygodniach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter