fbpx

Wręczyca Wielka

Pijak goni pijaka. Niebezpiecznie na drogach w gminie Wręczyca Wielka

fot. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

61-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w ogrodzenie jednej z posesji oraz w słup energetyczny. Kierowca miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

23 maja, w okolicach południa, oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło niebezpiecznego zdarzenia, do jakiego doszło z udziałem samochodu ciężarowego w miejscowości Czarna Wieś położonej w gminie Wręczyca Wielka. Skierowany na miejsce patrol ustalił, iż kierujący ciężarowym mercedesem 61-letni mieszkaniec wspomnianej gminy, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do przydrożnego rowu, by uderzyć w ogrodzenie posesji mieszczącej się przy ulicy Młyńskiej.

– Finalnie kierowca zatrzymał się na betonowym słupie energetycznym, który został złamany – informują policjanci z biura prasowego komendy policji w Kłobucku.

Jak relacjonują funkcjonariusze, kierowca ciężarówki usiłował na piechotę oddalić się z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez przypadkowego świadka, który przekazał go mundurowym. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie kierowcy było ponad 2,7 promila alkoholu. Jego sprawą zajmują się policjanci z tamtejszego komisariatu. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne, za które grożą między innymi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kilka lat więzienia.

To nie był niestety jedyny alkoholowy wyskok w ostatnim czasie w tej gminie. Kilka dni wcześniej w czasie akcji „Bezpieczny cyklista” mundurowi przyłapali po spożyciu mieszkańca Truskolas. 57-letni mężczyzna poruszał się rowerem po ulicy Dębniczej w tej miejscowości, mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu. Na szczęście delikwent nie spowodował żadnego wypadku, ale pijacką przejażdżkę zapamięta na długo. Otrzymał 2,5 tys. zł mandatu karnego.

– Ze swojej strony po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów drogowych, o stosowanie zasady zachowania szczególnej ostrożności, a także o wzajemny szacunek na drodze – proszą policjanci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter