fbpx

Rędziny

Pirat z Rędzin posiedzi kilka lat. To kara za wyprzedzanie na pasach, podczas którego omal nie zabił dziecka

fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Na cztery i pół roku więzienia częstochowski sąd skazał kierowcę, który w połowie ubiegłego roku niemalże nie rozjechał dziecka na pasach w Rędzinach. Wcześniej mężczyzna dostał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i siedział w więzieniu za zabicie człowieka. Wtedy prowadził po alkoholu.

Do głośnego zdarzenia doszło 6 czerwca 2021 roku. Wówczas to 40-letni dziś Rafał K. wyprzedzając inne auta, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, przejechał brawurowo przez pasy, doprowadzając niemalże do tragedii. Chcącego sforsować przejście chłopca, który wybrał się na wycieczkę rowerową z rodzicami, drogowy pirat minął zaledwie o włos.

Jak argumentowali śledczy analizujący zapis z kamery umieszczonej na budynku urzędu gminy, K. swoim zachowaniem stworzył realne zagrożenie potrącenia przechodzących przez przejście czterech osób, w tym dwójki dzieci w wieku siedmiu i trzech lat.

Krótko po tym, jak policjanci ustalili tożsamość sprawcy, okazało się, że Rafał K. miał już na swoim koncie poważny konflikt z prawem. W 2011 roku został skazany na siedem i pół roku pozbawienia wolności za spowodowanie pod wpływem alkoholu wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd orzekł wtedy wobec niego także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

11 października częstochowski sąd skazał oskarżonego na cztery i pół roku odsiadki.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter