fbpx

Poczesna

PiS wiesza na drzewach. Posłanka przy okazji przyznaje, że łamie prawo także w innej dziedzinie

fot. Adrian Biel

– Już nawet na drzewa wleźli – zabrzmiał męski głos w słuchawce redakcyjnego telefonu. – Przyjedźcie do gminy. Naliczyłem kilkanaście drzew, na których wiszą plakaty jednej z kandydatek do Sejmu. I tak już wisi na co drugim płocie, to chociaż drzewa mogłaby oszczędzić – komentował nie kryjąc irytacji rozmówca.

Na miejscu zastaliśmy przyozdobiony wyborczymi plakatami drzewostan. Już z daleka rzucał się w oczy różowy żakiet, charakterystyczny dla posłanki Lidii Burzyńskiej z Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka spoglądała spod reklamy zakładu pogrzebowego, której stan techniczny nie pozostawiał wątpliwości, że wisi tam już znacznie dłużej niż parlamentarne oblicze.

– Proszę pana łamię prawo, bo akurat jadę samochodem, ale słucham – przyznała z rozbrajającą szczerością po odebraniu telefonu, gdy zapytaliśmy czy możemy zamienić słowo?

– To może później zadzwonię? Nie chciałbym pani poseł narażać – podjęta próba zniechęcenia Lidii Burzyńskiej do kontynuowania rozmowy przez smartfona za kółkiem nie przyniosła jednak rezultatu.

– Nie, teraz jest prosta droga. Później będę bardziej zajęta – odparła parlamentarzystka.

Dociekaliśmy czy ma świadomość, że ktoś instaluje jej materiały wyborcze na konarach gminnych drzew.

– Na drzewach? Skontaktuję się z osobami, które je zawiesiły i jeśli faktycznie wiszą w miejscach niedozwolonych, to będą usunięte – obiecała.

Swoją refleksją podzielił się z nami także Maciej Janowski, radny powiatowy zaangażowany w kampanię wyborczą Burzyńskiej.

– Dobrze by było, żeby gazeta obiektywnie patrzyła również na inne komitety wyborcze i wszystkich traktowała jedną miarą – poradził nam samorządowiec.

– Zainteresowaliśmy się tematem na prośbę czytelnika. Poza tym, przejeżdżając przez gminę, nie widzieliśmy na drzewach materiałów innych kandydatów – oponowaliśmy.

– Plakaty zostaną usunięte. Ktoś kto je powiesił być może nie znał realiów i przepisów z tym związanych – dodał Janowski.

Po chwili oddzwonił.

– Jedna rzecz mnie w tym wszystkim uderzyła. W jednym miejscu, nad wizerunkiem poseł Burzyńskiej wisi reklama zakładu pogrzebowego. Rozumiem, że reklamy tego typu mogą wisieć na drzewie, natomiast plakat wyborczy nie może? Proszę, żeby w artykule zwrócić również na to uwagę – podzielił się z nami swym kolejnym spostrzeżeniem radny Janowski.

Po naszej interwencji szybko zareagowali z kolei gminni urzędnicy.

– Natychmiast skontaktowaliśmy się osobą reprezentującą kandydatkę, która zapewniła, że zainterweniuje i jeśli rzeczywiście są jakieś nieprawidłowości, to natychmiast zostaną one naprawione – można przeczytać w stanowisku przesłanym przez urząd gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter