fbpx

Mstów

Place zabaw po przeglądzie. Gmina kupiła sporo nowych urządzeń i wciąż walczy z wandalami

fot. Urząd Gminy Mstów

Jak co roku władze gminy zleciły wykonanie przeglądów konserwatorskich gminnych placów zabaw. Tam, gdzie to było konieczne ekipa remontowa dokonała również niezbędnych napraw.

Przegląd objął wszystkie place zabaw zlokalizowane w szesnastu miejscowościach z uwzględnieniem terenów rekreacyjnych przy urzędzie gminy i Skale Miłości, a także obiektu znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie zbiornika Tasarki.

Z relacji miejscowych urzędników wynika, iż w urządzeniach zabawowych wymienione zostało szereg uszkodzonych elementów. Chodzi głównie o łańcuchy, barierki boczne, przeplotnie, belki, deski czy słupki.

– Nie nadawały się one do użytku lub były bardzo mocno zniszczone. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłowe rozmieszczenie urządzeń odpowiadające zgodności z obowiązującymi normami, a także ich bezpieczne zakotwiczenie w podłożu – informują pracownicy urzędu gminy.

W ostatnim czasie gmina dokonała również zakupu kilku nowych urządzeń. Przy urzędzie pojawił się zjazd linowy tzw. tyrolka, a w Małusach Wielkich cały zestaw z wieżą, drabinką łukową i rurą strażacką. Place zabaw w Brzyszowie i w Mstowie zyskały nową podwójną huśtawkę, a Mokrzesz, Krasice i Zawada – piaskownice.

– Na placu zabaw w Kuśmierkach i Kucharach zainstalowano nowe ważki, natomiast w Łuszczynie karuzelę – dodają urzędnicy.

Jak przekonują, niedawno kupione urządzenia wykonane są z nowoczesnych materiałów zapewniających jeszcze większe bezpieczeństwo i trwałość podczas użytkowania. Niestety wciąż poważnym problemem pozostaje skala dewastacji, jakiej dopuszczają się rodzimi wandale. Z tego względu urzędnicy nie ustają w apelach o zachowanie zdrowego rozsądku i powstrzymanie się od niszczenia wspólnej własności, a do mieszkańców o reakcję w przypadku, gdy są świadkami tego typu zdarzeń.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter