fbpx

Lelów

Placówka Senior+ już działa. Seniorzy się aktywizują

fot. Urząd Gminy Lelów

W Drochlinie rozpoczął działalność dzienny dom opieki dla seniorów z terenu gminy. Podopieczni nie mogą narzekać na brak zajęć. Przygotowana oferta w interesujący sposób wypełnia im czas.

Samorząd Lelowa stworzył placówkę nakładem ponad 800 tys. zł. Adaptacja pomieszczeń w budynku po byłej szkole podstawowej tchnęła w obiekt nowe życie. Dzienną przystań znaleźli w niej jak na razie najstarsi mieszkańcy gminy, którzy mogą liczyć na fachową pomoc i opiekę. Wkrótce wyremontowane zostaną kolejne kondygnacje i zagospodarowane otoczenie. Dodatkowa przestrzeń ma pełnić funkcję wiejskiej świetlicy. 

Ale nie tylko na samo przystosowanie budynku do wymagań seniorów udało się pozyskać pieniądze z budżetu państwa. Gmina postarała się również o finansowanie związane z jego bieżącym utrzymaniem. Na ten cel otrzymała niedawno ponad 53 tys. zł.

Chęć skorzystania z usług domu seniora wyraziło ponad dwudziestu mieszkańców gminy. Dla nich przygotowane są zajęcia terapeutyczne, aktywizujące kulturalnie, edukacyjnie, społecznie, jak również ruchowo i rekreacyjnie.

– Każdy znajdzie coś dla siebie. W pierwszym tygodniu po otwarciu, podczas zajęć terapeutycznych, seniorzy wykonywali na przykład kwiaty z krepiny. Były to hiacynty, które są ozdobą naszego domu. Na zajęciach ogrodniczych natomiast sadzili pelargonie i surfinie, które cieszą już oko i ubarwiają otoczenie. Były także zajęcia z muzykoterapii. Na nich właśnie uczestnicy wspólnie śpiewali piosenki biesiadne – informuje Joanna Sokolińska z referatu inwestycji i promocji gminy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter