fbpx

Powiat częstochowski

Plantacje marihuany w gminach Mykanów i Olsztyn. W sumie zlikwidowano czterysta krzaków

fot. Pixabay

Funkcjonariusze policji odkryli dwie nielegalne uprawy konopii indyjskich. Jedna znajdowała się na terenie kompleksu leśnego, a druga przy torowisku.

Policjanci z Kłomnic zabezpieczyli w lesie w Lubojence prawie trzysta sześćdziesiąt krzewów, z których można było uzyskać blisko szesnaście tysięcy porcji suszu. Rośliny znajdowały się w fazie zaawansowanego rozwoju.

– Niektóre z nich miały prawie trzy metry. Wszystkie zostały zerwane i zabezpieczone. Z roślin można było uzyskać prawie osiem kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 300 tys. zł – informuje biuro prasowe częstochowskiej komendy miejskiej.

O ile w tym przypadku kryminalni ustalają tożsamość właściciela nielegalnej plantacji, to na terenie gminy Olsztyn doszło już do zatrzymania 37-latka. Mężczyzna wpadł podczas pielęgnacji swoich czterdziestu krzaków.

– Rośliny były wkopane razem z doniczkami w ziemię przy torach kolejowych. Krótkotrwała obserwacja tej uprawy pozwoliła zatrzymać mieszkańca powiatu częstochowskiego. Teraz odpowie przed sądem. Grozi mu do trzech lat więzienia – dodają policjanci.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter