fbpx

Konopiska

Planujesz się budować? Ziemia czeka na nowych właścicieli

fot. Pixabay

Miejscowi urzędnicy ogłosili właśnie dwa przetargi dotyczące sprzedaży gminnych działek. W planie zagospodarowania przestrzennego są one przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

Pierwszy z przetargów dotyczy czterech nieruchomości w Konopiskach. Chodzi o liczącą blisko 1,5 tys. m² parcelę wycenioną na 111,5 tys. zł oraz trzy działki oscylujące w okolicy 2,2 tys. m², których cena wywoławcza określona została na poziomie pomiędzy 161,5-165 tys. zł.

Drugi przetarg obejmuje działkę w Aleksandrii II i dwie w Konopiskach. Pierwsza ma powierzchnię 1,3 tys. m2 i cenę wywoławczą na poziomie 52 tys. zł, natomiast dwie kolejne liczą prawie 1,5 tys. m² oraz 1,8 tys. m². Licytacja rozpocznie się odpowiednio od kwot rzędu 111,5 tys. zł oraz 135,5 tys. zł.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem we wspomnianych przetargach, muszą wpłacić na konto urzędu sięgające 10 proc. ceny wywoławczej wadium. Trzeba to uczynić najpóźniej do 3 sierpnia. Sam przetarg odbędzie się trzy dni później o godz. 11 w sali posiedzeń urzędu gminy.

Zwrot wadium dla tych osób, które nie nabędą gruntów urzędnicy rezerwują sobie do 11 sierpnia. Z kolei ci, którzy wylicytują nieruchomości muszą liczyć się z koniecznością doliczenia do wygranych kwot podatku VAT w wysokości 23 proc.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer 34 328 20 57 wew. 52.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter