fbpx

Kłobuck

Planujesz wymianę kotła? Po raz kolejny pojawia się możliwość, która pozwoli sfinansować inwestycję

fot. Shutterstock

10 marca wystartuje nabór uzupełniający do projektu związanego z wymianą źródeł ciepła w gospodarstwach domowych na terenie gminy. Można uzyskać grant sięgający 95 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Projekt obejmuje zakup i montaż kotłów na biomasę oraz gazowych do produkcji energii cieplnej na potrzeby gospodarstw domowych. Wysokość dofinansowania dla mieszkańca nie może przekroczyć 10 tys. zł. Jak zaznaczają urzędnicy kłobuckiego magistratu, ostateczna wartość grantu zostanie określona na podstawie dokumentów, jakie każdy z wnioskodawców złoży w celu jego rozliczenia.

By móc ubiegać się o wspomniane dofinansowanie należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim budynek mieszkalny musi być usytuowany na terenie gminy. Nie bez znaczenia jest także uregulowany stan prawny nieruchomości. Kolejny ważny aspekt, to brak jakichkolwiek zaległości wobec gminy z tytułu podatków i opłat oraz złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku o udział w projekcie.

– Po zakwalifikowaniu się do projektu z każdym z mieszkańców podpiszemy umowę regulującą prawa i obowiązki związane z realizacją przedsięwzięcia – dodają pracownicy urzędu miejskiego.

Czas na złożenie wniosku upłynie 12 kwietnia. Wszystkie dokumenty można pobrać ze strony internetowej urzędu. Z kolei wersja papierowa dostępna będzie od 1 marca.

Osoby, które przebywają na kwarantannie mogą złożyć wniosek za pośrednictwem ePUAP lub za pomocą poczty elektronicznej wysyłając dokumenty na adres sekretariat@gminaklobuck.pl. Należy pamiętać jednak o tym, by bez zbędnej zwłoki dostarczyć później oryginał wniosku do magistratu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter