fbpx

Ekologia w powiecie

Plastyczny sukces uczennic z Dąbrowy Zielonej na wojewódzkim konkursie ekologicznym

fot. Pixabay

„Tak dla Czystego Powietrza” to zorganizowany pod koniec ubiegłego roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkurs plastyczny, którego głównym mottem była tematyka efektów likwidacji niskiej emisji. Duży sukces odniosły w nim uczennice podstawówki z Dąbrowy Zielonej.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z terenu województwa. Jego celem była promocja, poprzez rozwój umiejętności plastycznych, szeroko pojętej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach europejskich wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza oraz promocja jednego z unijnych programów.

Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. W dwóch z nich laureatkami zostały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej.

Wśród sześcio- i siedmiolatków Ewie Balsam, uczennicy I klasy, przyznano pierwsze miejsce, natomiast jej rówieśniczce – Jowicie Zaskórskiej – przypadła druga lokata. Równie znakomity rezultat osiągnęły wśród ośmio- i dziewięciolatków Marta Sadowska, uczennica drugiej klasy oraz czwartoklasistka Blanka Włodarz. Pierwszą z nich wygrała swoją kategorię wiekową, a koleżankę sklasyfikowano na trzecim szczeblu podium. Nagrody rzeczowe przyznano w sumie dwudziestu pięciu laureatom.

 

Materiał ukazał na stronie: „Ekologia w powiecie” (wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter