Dąbrowa Zielona

Plastyczny sukces uczennic z Dąbrowy Zielonej na wojewódzkim konkursie ekologicznym

fot. Pixabay

„Tak dla Czystego Powietrza” to zorganizowany pod koniec ubiegłego roku przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach konkurs plastyczny, którego głównym mottem była tematyka efektów likwidacji niskiej emisji. Duży sukces odniosły w nim uczennice podstawówki z Dąbrowy Zielonej.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z terenu województwa. Jego celem była promocja, poprzez rozwój umiejętności plastycznych, szeroko pojętej edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody, popularyzowanie wiedzy o funduszach europejskich wykorzystywanych na ochronę środowiska, w tym czystego powietrza oraz promocja jednego z unijnych programów.

Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych. W dwóch z nich laureatkami zostały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Zielonej.

Wśród sześcio- i siedmiolatków Ewie Balsam, uczennicy I klasy, przyznano pierwsze miejsce, natomiast jej rówieśniczce – Jowicie Zaskórskiej – przypadła druga lokata. Równie znakomity rezultat osiągnęły wśród ośmio- i dziewięciolatków Marta Sadowska, uczennica drugiej klasy oraz czwartoklasistka Blanka Włodarz. Pierwszą z nich wygrała swoją kategorię wiekową, a koleżankę sklasyfikowano na trzecim szczeblu podium. Nagrody rzeczowe przyznano w sumie dwudziestu pięciu laureatom.

Newsletter

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Newsletter