fbpx

Blachownia

Po raz siedemnasty pobiegną w ogólnopolskim biegu przełajowym

fot. Pixabay

2 września w Blachowni odbędzie się kolejna edycja Przełajowej Ósemki. Wydarzeniu towarzyszyć będą Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking. Start zaplanowano na godz. 12.

Przełajowa Ósemka to noszący imię Zdzisława Nowaka, zmarłego przed laty burmistrza Blachowni, bieg przełajowy, który odbędzie się już po raz siedemnasty. Tradycyjnie, na dystansie ośmiu kilometrów.

– Zawodnicy będą mieli do pokonania malownicze leśne ścieżki, wiodące wokół jeziora alejki spacerowe oraz szutrowe drogi i osiedlowe uliczki – wyjaśnia Jacek Chudy z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni. – Gwarantujemy miłą atmosferę, koszulki dla wszystkich zawodników oraz liczne upominki. Na terenie stadionu szykujemy także wiele atrakcji dla dzieci, które będą mogły poszaleć na dmuchanej zjeżdżalni oraz częstować się popcornem – dodaje.

Warunkiem wzięcia udziału w tej imprezie jest uprzednie dokonanie zgłoszenia online. Przyjmowane są one do końca sierpnia. Jak informują lokalni urzędnicy miejsc startowych przewidziano dla pół tysiąca biegaczy oraz dla dwustu uczestników marszu. I warto się pospieszyć z zapisami bowiem liczba zgłoszonych chętnych już przekroczyła czterysta nazwisk.

– Drugim warunkiem jest wniesienie opłaty startowej. Dopiero wtedy, osoba chcąca wziąć udział w zawodach, zostanie wpisana na listę startową. Opłata wynosi 25 zł lub 40 zł w dniu zawodów. Zwolnieni są z niej mieszkańcy gminy i osoby niepełnosprawne – podkreśla Chudy.

Startujące osoby muszą zostać zweryfikowane. Tym samym organizatorzy proszą, by każdy zawodnik miał tego dnia przy sobie dokument tożsamości.

– Dzięki wsparciu sponsorów udało się przygotować specjalne upominki, które zostaną rozlosowane wśród zawodników. Zanim jednak do tego dojdzie, każdy z nich otrzyma wcześniej ankietę. Jedyne co trzeba będzie zrobić to udzielić odpowiedzi na zadane pytania, a następnie wrzucić ją do przygotowanej urny – informuje Jacek Chudy.

Wszelkie szczegóły dotyczące biegu, w tym regulamin oraz odnośnik do systemu zgłoszeń dostępne są na stronie miejscowego OSiR-u.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter