fbpx

Przyrów

Po roku przerwy dzieciaki w końcu mogły świętować

fot. Urząd Gminy Przyrów

Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury w Przyrowie wspólnie z lokalną biblioteką przygotował dla najmłodszych mieszkańców gminy szereg atrakcji. Zabawa była wyśmienita. Tym bardziej, że pogoda sprzyjała imprezie w plenerze.

Na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyrowie przybyli uczniowie ze wszystkich szkół, które działają na terenie gminy. Obok miejscowych zawitali więc również rówieśnicy z Zalesic i Woli Mokrzeskiej.

Całe wydarzenie otworzył wójt Robert Nowak. Winszując przedniej zabawy, złożył dzieciakom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Później królowała już przede wszystkim rekreacja i zajęcia sportowe na dmuchanym zamku z kulkami, statku pirackim czy ściance wspinaczkowej. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy.

– Jednym z punktów programu było spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem, autorem książek dla dzieci. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się o podróżach, fascynujących miejscach i wykonywanych zawodach, które zainspirowały pisarza do ich opisania w ciekawy i zabawny sposób w swoich pracach – informują przyrowscy urzędnicy.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter