fbpx

Kłobuck

Pod koniec października ruszy budowa sieci gazowej

fot. Fotolia

Dwa lata mają potrwać prace związane z budową sieci gazowej. Inwestycja rozpocznie się od południowo-zachodniej części Kłobucka, od granicy z gminą Opatów i obejmie odcinek liczący około dwanaście i pół kilometra.

Pierwszy etap gazyfikacji gminy podzielony został na cztery etapy. Pierwszy wystartuje z końcem października, trzy kolejne – pod koniec marca przyszłego roku.

Jak informuje urząd miejski, spółka planuje uruchamianie następnych postępowań przetargowych, które pozwolą na dalszą gazyfikację Kłobucka. Finalnie ma to się przełożyć na około dwadzieścia kilometrów sieci gazowej.

– Planowane zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec roku 2023. Trwają również prace związane z zaprojektowaniem gazociągu stanowiącego potencjalne źródło zasilania dla całego powiatu kłobuckiego, a co za tym idzie również miejscowości, które nie będą objęte pierwszym etapem gazyfikacji gminy – podkreślają urzędnicy.

Z deklaracji pracowników kłobuckiego magistratu wynika również, iż w najbliższym czasie planowane jest spotkanie przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa z przedsiębiorcami z terenu gminy. Ma ono dotyczyć możliwości przyłączenia firm do powstającego gazociągu.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter