fbpx

Poczesna

Podaj rękę Ukrainie. Ruszyła fala pomocy dla uchodźców, którzy ucierpieli w wyniku wojny

fot. Ilona Magoń/Urząd Gminy Poczesna

Gmina zaangażowała się w pomoc na rzecz Ukraińców. Każdy kto chciałby wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów może to uczynić na szereg różnych sposobów.

Od poniedziałku do piątku w godzinach pomiędzy 9 a 12 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poczesnej przyjmuje koce, kołdry, poduszki, śpiwory i pościel. Mile widziane są także szampony, mydła, żele do kąpieli czy płyny do prania.

Jedzenie o długim terminie przydatności, artykuły chemiczne oraz te związane z higieną osobistą. przynosić można z kolei do siedziby Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej przy ulicy Modrzewiowej.

– Nasi pracownicy są do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach pracy GCKIiR, czyli od 8 do 16. Wszystkie dary zostaną przekazane do siedziby Towarzystwa Patriotycznego Kresy w Częstochowie, które zajmie się ich dalszą dystrybucją. Apelujemy o jak najszerszą pomoc – informuje Iwona Skorupa, dyrektor tej instytucji.

Miejscowy samorząd podjął się również pomocy przy znalezieniu kwaterunku na swoim terenie dla ukraińskich uchodźców.

– Każdy, kto dysponuje lokalem, w którym mogliby zamieszkać uciekający przed wojną ludzie lub poszukuje takiego lokum wystarczy, że zadzwoni na numer 604 614 878 – dodaje z kolei wójt Krzysztof Ujma.

Na początku marca takie pomieszczenia przygotowały już osoby skupione wokół świetlicy środowiskowej w Bargłach. Tamtejsza sołtys wspólnie z paniami z koła gospodyń wiejskich zadbała o zorganizowanie dwóch samodzielnych pomieszczeń.

– Pokoje wyposażone są między innymi w pojemne szafki, łazienkę oraz kuchnię z pełnym sprzętem i wyposażeniem. Z kolei urząd gminy dostarczył nowe łóżka, materace i pościel – relacjonuje sołtys Grażyna Nowak.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter