fbpx

Miedźno

Podpisali kolejną umowę użyczenia działki pod budowę posterunku

fot. Urząd Gminy Miedźno

O przywróceniu posterunku policji w Miedźnie dyskutuje się już od kilku lat. Lokalna społeczność nie pogodziła się z powziętymi w 2012 roku decyzjami. Gdy tylko pojawiła się sposobność, lokalne władze rozpoczęły starania o powrót funkcjonariuszy na teren samorządu.

Asumptem do tego były rządowe decyzje, które zakładają sukcesywne odtwarzanie zlikwidowanych komisariatów. Ten w Miedźnie miał się otworzyć w połowie 2020 roku. Gmina przekazała na ten cel nieruchomość pomiędzy ulicami Słoneczną i Księżycową. Budowa nowego obiektu, w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka zdrowia, w planowanym terminie nie doszła jednak do skutku. 

– Początkowo planowano przeznaczyć na ten cel budynek „Agronomówki”. Koszty adaptacji były jednak bardzo wysokie. Dzięki życzliwości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podjęto decyzję o budowie nowego obiektu. Niestety, inwestycji nie udało się w planowanym wtedy czasie zrealizować. Koncepcji jednak nie porzucono. 13 kwietnia zostało podpisane kolejne porozumienie w sprawie użyczenia wspomnianej działki pod budowę posterunku – informuje Daria Piątek, rzecznik prasowy urzędu gminy.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Podpisana niedawno przez wójta Piotra Derejczyka i insp. Tomasza Górkę, Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku, umowa została zawarta na trzy lata. Znana jest także ogólna charakterystyka mającego powstać obiektu. Ma być identyczny z wznoszonym właśnie budynkiem dla stróżów prawa w Kroczycach w powiecie zawierciańskim, a wyróżniać go ma nowoczesny design. Zgodnie z tym projektem znajdą się w nim cztery pomieszczenia biurowe, kotłownia, garaż, szatnia, toalety oraz pomieszczenie gospodarcze. Powierzchnia użytkowa ma wynosić około 195 m².

– W budżecie gminy Miedźno zabezpieczyliśmy w tym roku kwotę 100 tys. zł, z przeznaczeniem dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na wsparcie budowy i finalne przywrócenie posterunku policji na terenie gminy. Nowa jednostka organizacyjna Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku z pewnością wpłynie na podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców naszego samorządu, jak również sąsiednich gmin. Zapewni szybki i bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami oraz istotnie skróci czas reakcji policjantów na występujące zdarzenia – dodaje Piątek.

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter