fbpx

Mykanów

Podprowadzili narzędzia, akumulator i kompresor. Z łupem uciekali na piechotę

fot. Fotolia

Dwóch mężczyzn włamało się do pomieszczeń gospodarczych przy posesji zlokalizowanej w jednej z miejscowości na terenie gminy Mykanów. Rabusiów na gorącym uczynku zatrzymali policjanci z komisariatu w Kłomnicach.

Jak ustalili śledczy, sprawcy pod nieobecność właściciela budynku wyważyli drzwi i ze środka ukradli głównie elektronarzędzia. Wynieśli między innymi szlifierki i wiertarki. Spodobał im się także akumulator i kompresor.

Reklama

W czasie, gdy beztrosko dopuszczali się czynu zabronionego, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat dziesięciu, w okolicy zjawił się policyjny patrol. Funkcjonariuszy na miejsce skierował oficer dyżurny. Chwilę po tym, jak otrzymał zgłoszenie o włamaniu i uciekających pieszo sprawcach. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

– Zatrzymani to 42-latek i jego 26-letni kompan, mieszkańcy tejże gminy, którzy jak się okazało specjalizowali się w takiej działalności. Usłyszeli już zarzuty, teraz o ich losie zadecyduje prokurator. Za kradzież z włamaniem grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności – informują stróże prawa z Kłomnic.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter