fbpx

Blachownia

Podstawówka z Blachowni utworzy ekopracownię

fot. Pixabay

30 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni. Gmina zdobyła pieniądze na utworzenie ekopracowni startując w konkursie, który z początkiem czerwca został rozstrzygnięty przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– Wniosek, który złożyliśmy wspólnie z placówką polegał na zaprojektowaniu szkolnej pracowni służącej przedmiotom przyrodniczym wraz z autorskim programem edukacyjnym. „Uczeń-badacz i odkrywca” to tytuł zwycięskiego programu, opracowanego przez zespół szkolnych pedagogów – Jolantę Zacharską, Olgę Ciekot, Zbigniewa Piotrowskiego i Grażynę Sikorę-Szczygieł. Z budżetu gminy dorzucimy do realizacji projektu tylko 7,5 tys. zł – cieszy się burmistrz Sylwia Szymańska.

Na czwartą edycję organizowanego przez Fundusz konkursu wpłynęło łącznie sto dwadzieścia siedem wniosków. Finansowanie otrzymała połowa aplikujących samorządów. Z powiatu częstochowskiego, oprócz Blachowni, środki udało się zdobyć jeszcze tylko dla trzech jednostek – w Olsztynie, Mykanowie i Przyrowie.

Jakie kryteria były rozstrzygającymi o przyznaniu dofinansowania?

– Oceniano przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów – informują urzędnicy WFOŚiGW.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter