fbpx

Blachownia

Podsumowali sezon. Lodowisko z frekwencyjnym rekordem

fot. Pixabay

Obiekt, który wśród miejscowych miłośników jazdy na łyżwach co roku cieszy się niesłabnącą popularnością, podczas tegorocznej zimy odnotował największą frekwencję spośród dotychczasowych sezonów.

Kilka lat temu władze Blachowni podjęły decyzję o zakupie własnego lodowiska. Wszystko po to, by uniknąć konieczności każdorazowego wynajmowania całej infrastruktury i ponoszenia związanych z tym kosztów. Z przeprowadzonych przez magistrat kalkulacji wynikało, iż z punktu widzenia interesu gminy, w dłuższej perspektywie to rozwiązanie okaże się bardziej ekonomiczne. Zapłacono za nie wówczas 270 tys. zł.

Biorąc pod uwagę popularność, jaką wspomniany obiekt cieszy się wśród osób korzystających z lodowiska, podjęte założenie okazało się słuszne. W minionym sezonie, który rozpoczął się w połowie grudnia, a zakończył pierwszego dnia marca, ze ślizgawki skorzystało zdecydowanie więcej amatorów łyżew niż w poprzednich, analogicznych okresach. O ile rok temu odnotowano około 4,5 tys. wypożyczeń sprzętu, to teraz było ich 5,7 tys.

– Znowu pobiliśmy frekwencyjny rekord. Każdy kolejny rok funkcjonowania miejskiej ślizgawki udowadnia, że zakup lodowiska był inwestycją trafioną i potrzebną naszym mieszkańcom. Bardzo się z tego cieszę – mówi Sylwia Szymańska, burmistrz Blachowni.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter