fbpx

Konopiska

Podwójna mistrzyni świata przyjechała do Konopisk, by zwiedzić miejscowe obiekty sportowe

fot. GCKiR Konopiska

Na zaproszenie kierownictwa Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach do gminy zawitała Alicja Ulatowska. To znakomita polska sportsmenka, na co dzień zawodniczka WLKS „Kmicic” Częstochowa.

Ulatowska to nie tylko utalentowana triathlonistka, ale przede wszystkim podwójna mistrzyni świata z 2019 roku w jednej z odmian tej dyscypliny – w aquathlonie. W zorganizowanych w ubiegłym roku w hiszpańskiej Pontevedrze zawodach, Polka okazała się najlepsze w kategorii seniorek. Ze względu na wiek otrzymała też złoty medal w kategorii do dwudziestego trzeciego roku życia.

Lokalnym miłośnikom triathlonu miała okazję dać się poznać podczas minionego lata, gdzie wzięła udział w „Wirtualnym Biegu o Monte Cassino”. To wspólne przedsięwzięcie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Klubu Biegacza „Sporting” Międzyzdroje. W swoim biegu była bezkonkurencyjna wśród kobiet, natomiast w klasyfikacji open (z mężczyznami) zajęła szóste miejsce.

Właśnie to niedawne wydarzenie stało się okazją do uhonorowania sportsmenki pamiątkowym medalem i koszulką. Inicjatywa Marcina Kowalskiego, dyrektora GCKIR wzmocniona została jeszcze dwoma akcentami. Alicja Ulatowska z rąk prezesa swojego macierzystego klubu otrzymała statuetkę dla Najlepszego Sportowca Ziemi Częstochowskiej w 2019 roku, a jego zastępcy – Srebrną Odznakę Za Zasługi dla Województwa Śląskiego. To wyróżnienie z kolei zostało jej przyznane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

– Podczas pobytu pani Alicja znalazła czas, aby zapoznać się z bogatą infrastrukturą sportową naszej gminy. Takie obiekty jak Stadion Lekkoatletyczny im. Ireny Szewińskiej czy Gminna Hala Sportowa w Konopiskach zrobiły na zawodniczce duże wrażenie. Patrząc na położony pośród łąk i lasów Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Pająk” ze zbiornikiem wodnym zapowiedziała, że wkrótce wróci w to miejsce, aby trenować przed mistrzowskimi zawodami triathlonowymi – relacjonuje Olga Muc z GCKiR.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter