Pogoda dopisała, impreza się udała

Blachownia

Dni Blachowni to jedno z największych wydarzeń plenerowych w gminie. Tym razem wydarzenie to połączone zostało z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego.

Nie zawiodła zarówno aura, ani mieszkańcy, którzy tłumnie uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez miejskich urzędników. Podczas ostatniej soboty maja w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Andrzej Piaseczny. Słynnego „Piaska” supportował z kolei Mesajah, szerzej znany w kręgach miłośników rytmów spod znaku reggae.

Wieczorne koncerty to oczywiście nie jedyne muzyczne akcenty w jakie obfitował pierwszy dzień. Na scenie można było zobaczyć i posłuchać kilka lokalnych grup muzycznych. Były Blachowianki, Blachowianie, Wesoła Kapela oraz rodzima orkiestra dęta we współpracy ze swym odpowiednikiem z Sulmierzyc. Dobrze przyjęte przez publikę koncerty dały zespoły Till We Die i Coolturalni.

Drugi dzień rozpoczął się od prezentacji szkół i przedszkoli z najbliższej okolicy. Późniejszym popołudniem do późnych godzin wieczornych miała miejsce parada gwiazd jednej ze śląskich stacji telewizyjnych. Dzieci z kolei miały do dyspozycji wesołe miasteczko, animacje, konkursy i różne zabawy.

Adrian Biel, fot. Urząd Miasta Blachownia