fbpx

Poczesna

Pokazali, że mają nie tylko aktywnych seniorów, ale i zdolną młodzież

fot. Urząd Gminy Poczesna

Realizowany przez ponad rok projekt „Aktywni seniorzy i zdolna młodzież – edycja II” doczekał się właśnie stosownego podsumowania.

Projekt, przez rok z okładem, realizowany był w partnerstwie z gminą Poczesna przez działające głównie na terenie Słowika i Korwinowa Stowarzyszenie Stacja Rozwoju „Słowikor”. Na przedsięwzięcie, które przewidywało zwiększenie dostępności do placówki wsparcia dziennego oraz klubu seniora, udało się pozyskać ze środków unijnych ponad 330 tys. zł.

– Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu stowarzyszenie mogło kontynuować założone w projekcie wsparcie dla mieszkańców sołectwa Słowik i Korwinów oraz gminy Poczesna. W ramach projektu prowadzono zajęcia w klubie seniora dla osób po zakończonej aktywności zawodowej – informuje Justyna Krawiec-Puchała, prezes Stowarzyszenia Stacja Rozwoju „Słowikor”.

Nie zabrakło warsztatów z zakresu zdrowego żywienia, spotkań z dietetykiem, wyjazdów do kina, teatru oraz na basen, a także wycieczek krajoznawczych, zajęć animacyjnych, z profilaktyki ruchowej czy tych poprawiających pamięć. Spory budżet, jaki organizacja miała na swoje działania, pozwolił również sfinansować świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży w wieku od siódmego do szesnastego roku życia.

– Świetlica oferowała udział w zajęciach rozwijających z języka angielskiego i koła nauko-technicznego, zajęcia animacyjne, uzupełniające i wyrównujące wiedzę matematyczną, logopedyczne, jak i gry oraz zabawy rozwijające, pomoc pedagogiczną i psychologiczną oraz wycieczki krajoznawcze – precyzuje Krawiec-Puchała.

Kluczowym akcentem spotkania podsumowującego drugą edycję było wręczenie podziękowań wszystkim tym osobom, które wspierały działalność stowarzyszenia w trakcie realizacji projektu. Z kolei do rąk jego uczestników powędrowały stosowne zaświadczenia potwierdzające udział w całym przedsięwzięciu. Część oficjalną uświetnił ponadto występ najpierw dzieci i młodzieży, a następnie seniorów. Był tort oraz poczęstunek przygotowany podczas warsztatów kulinarnych przeprowadzonych w klubie seniora z dietetykiem klinicznym.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter