fbpx

Mstów

Policja apeluje i prosi o przepisowe parkowanie w Mstowie

fot. Pixabay

Mundurowi z komisariatu w Kłomnicach, którzy na co dzień pilnują porządku także na terenie gminy Mstów, w ostatnim czasie otrzymują liczne zgłoszenia związane z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. – Prosimy o rozważne pozostawianie aut – podkreślają policjanci.

Problem dotyczy zarówno mieszkańców Mstowa, jak i kierowców odwiedzających tę miejscowość. To z tego względu funkcjonariusze przypominają, jakie zasady obowiązują w przypadku parkowania aut w rejonie skrzyżowań oraz przejść dla pieszych.

– Zgodnie z przepisami zabronione jest zatrzymywanie pojazdów na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż dziesięć metrów od niego – informuje nadkom. Przemysław Mazurkiewicz, komendant Komisariatu Policji w Kłomnicach, który wystosował specjalny apel do użytkowników dróg w Mstowie.

Jak dodaje, zarówno na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż dziesięć metrów przed nimi, na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje też za wspomnianym przejściem lub przejazdem.

– Zabrania się także zatrzymywania samochodów na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym natężeniu. To samo w przypadku drogi dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż piętnaście metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką – na całej jej długości – dodaje nadkom. Mazurkiewicz.

Ze względu na to, iż ulica Częstochowska w Mstowie jest wąska, a chodnik po stronie z numerami nieparzystymi jest szerszy, policja prosi o zatrzymywanie się i parkowanie pojazdów po drugiej.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter