fbpx

Poczesna

Policja przeprowadziła szkolenie, a seniorzy poczuli się bezpieczniej

fot. Janusz Koniecki

Komenda Miejska Policji w Częstochowie zorganizowała w Poczesnej spotkanie mające na celu podniesienie świadomości seniorów w obszarze przeciwdziałania zagrożeniom. Wydarzenie stało się też dobrą okazją do poruszenia tematyki z zakresu ratowania życia i zdrowia.

Gminę odwiedził podkom. Sebastian Tyras, naczelnik wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy, sierż. sztab Mariola Kowalczyk-Trąbska, sierż. sztab. Kamil Sowiński oraz Barbara Dziuk i Marek Komender, przedstawiciele miejscowej stacji pogotowia ratunkowego.

Seniorzy mogli dowiedzieć się jak w prawidłowy i przede wszystkim skuteczny sposób wzywać karetkę, dokonywać pomiaru ciśnienia tętniczego i cukru we krwi oraz co robić w sytuacji, kiedy ich parametry są nieprawidłowe. Uzyskali także podstawową wiedzę odnośnie objawów zawału, udaru, krwotoku i oparzeń.

Policjanci z kolei udzielili konkretnych rad co osoby starsze powinny robić, aby czuć się bezpiecznie podczas poruszania się ulicami gminy, korzystając z komunikacji miejskiej, ale też jak się zachowywać, by uniknąć utraty cennych przedmiotów czy pieniędzy.

– Przestępcy działający między innymi metodą „na policjanta” czy „na wnuczka” wciąż modyfikują swoje metody, tak więc edukowanie osób starszych w zakresie przeciwdziałania tym nielegalnym działaniom jest jak najbardziej potrzebne – tłumaczy pomysł zorganizowania spotkania Iwona Skorupa, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji, które udostępniło pomieszczenie.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter