fbpx

Kłomnice

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowy radiowóz

fot. Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Z końcem 2022 roku w Kłomnicach wójtowie czterech samorządów symbolicznie przekazali do rąk miejscowych stróżów prawa kluczyki do nowego radiowozu. Od tego roku kia sportage w policyjnych barwach już strzeże porządku na obszarze Rędzin, Mykanowa, Mstowa i Kłomnic.

To właśnie te gminy wydatnie dofinansowały zakup pojazdu, sfinansowanego dzięki specjalnemu programowi modernizacji funkcjonującemu w Komendzie Głównej Policji. Jak zaznaczają funkcjonariusze, nowy nabytek ma bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom z ogniwa patrolowego.

W uroczystości obok delegatów policji, miejscowego włodarza Piotra Juszczyka i jego zastępcy Adama Śliwakowskiego, udział wzięli również wójt Mstowa Tomasz Gęsiarz oraz Dariusz Pomada i Paweł Militowski, wójtowie Mykanowa i Rędzin.

– Inspektor Dariusz Kiedrzyn podziękował za wsparcie, dziękując również radnym gmin za zaangażowanie i poparcie tego przedsięwzięcia. Okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Policjanci będą teraz mogli szybciej i sprawniej poruszać się po drogach oraz skuteczniej reagować na zgłaszane interwencje – podkreślają funkcjonariusze.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter