fbpx

Kłobuck

Politycy opozycji rozliczają rządzących i pytają gdzie jest nowy dworzec?

fot. Adrian Biel

Przez słabą jakość funkcjonowania regionalnej komunikacji publicznej, mieszkańcy powiatu kłobuckiego mają spore problemy z codziennym dojazdem do pracy. Naprawę sytuacji obiecują kandydaci Koalicji Obywatelskiej, którzy w centrum Kłobucka zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie.

Politycy, którzy spotkali się z dziennikarzami w miniony piątek przypomnieli obietnice, jakie Beata Szydło składała mieszkańcom Kłobucka podczas swojej wizyty cztery lata temu. Jak podkreślali, z zapowiedzi, iż miejscowy dworzec PKP znów będzie tętnił życiem nic nie zostało, a ówczesna kandydatka na urząd premiera po prostu nie dotrzymała słowa.

– Zlikwidowano perony, nie ma żadnych pociągów. Przez pryzmat tego dworca pokazywano Kłobuck w niekorzystnym świetle w mediach, co jest oczywiście niesprawiedliwością. Nie godzimy się na takie zakłamywanie Polski, oszukiwanie mieszkańców, a zwłaszcza na brak pomocy dla takich miast i powiatów jak Kłobuck – mówił Andrzej Szewiński, wiceprzewodniczący śląskich struktur Platformy Obywatelskiej i jednocześnie kandydat z ramienia tego ugrupowania do Sejmu.

Jak podkreślał Szewiński, komunikacja publiczna jest krwiobiegiem każdego samorządu i jeśli źle działa to mieszkańców dotyka szereg problemów związanych z codziennym życiem.

– Przez fatalnie funkcjonujący częstochowski PKS, jak i niezrealizowanie przedwyborczych obietnic, mieszkańcy mają spore problemy z codziennym dojazdem do pracy, lekarza, z dojazdem dzieci do szkół czy też w komunikacji z największym miastem subregionu – dodawał.

Zarzucał też rządzącej ekipie, że ta nie nie wywiązała się z obietnicy poprawy modelu działania tego przewoźnika.

– Dzisiaj dopłata do wozokilometra to zaledwie złotówka przy realnych 6 zł. Dlaczego w rozkładach jazdy, choć mamy wpisane kursy autobusów, to jednak bardzo wiele z nich nie pojawia się na przystankach? – pytał, zapewniając jednocześnie w obecności Izabeli Leszczyny i Haliny Rozpondek, parlamentarzystek ze swojego ugrupowania oraz innych działaczy PO, że w przeciwieństwie do polityków PiS-u nie będą składać obietnic bez pokrycia. – Sprawna komunikacja publiczna dla mieszkańców to oczywista rzecz, którą po wygranych wyborach po prostu zapewnimy – deklarował.

Newsletter

Poruszanie się wzdłuż DK 91 naraża życie i zdrowie. Wójt apeluje do parlamentarzystów o wsparcie

Kłomnice

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Jednostka OSP w Zawadzie ma już sto lat. Druhowie zapraszają do wspólnej zabawy

Kłomnice

Delegacja z KRUS-u przyjechała do Kosek, by jednej z mieszkanek zaśpiewać z okazji setnych urodzin

Panki

Newsletter