fbpx

Mstów

Pomimo epidemii animatorzy lokalnej kultury nie siedzą bezczynnie

fot. Fotolia

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie w trudnym czasie stawiają na konkursy, warsztaty i transmisje online. W międzyczasie odnowili także salę konferencyjną w swojej placówce.

Podobnie jak i inne instytucje kultury w gminach z terenu powiatu częstochowskiego, także miejscowy GOK musiał zamknąć swoje podwoje dla uczestników organizowanych przez siebie wydarzeń.

– Wszyscy znaleźliśmy się w nowej sytuacji, w której musieliśmy się nauczyć wielu nowych zasad i zachowań. Ten trudny czas pokazał także to, że wielu ludzi wykazało się wspaniałą postawą – przekonuje dyrektor Krzysztof Drynda.

Zarządzany przez niego zespół, na czas ograniczonego dla mieszkańców dostępu, podjął się nowych form aktywności. Dotychczasowa działalność artystyczna, która w głównej mierze ogniskowała się na prowadzeniu szeregu zajęć, zmieniła formę na zajęcia ilustrowane, publikowane na profilu facebook’owym czy też konkursy, które mają za zadanie aktywizować osoby w różnym wieku.

– W planach jest także prowadzenie zajęć tematycznych oraz warsztatów w formie online. Chodzi o pokazy, filmiki czy transmisje na żywo. Jednocześnie trwają prace przygotowawcze do takich zajęć, gdyż pomieszczenia muszą zostać dostosowane do tej medialnej formy działalności – podkreśla dyrektor.

Jako pierwsza ruszyła pracownia muzyczna, w której pod okiem kierownictwa placówki rozpoczęły się nagrania podkładów muzycznych do ludowych utworów o Mstowie. Wykonują je panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki” i jak obiecują pomysłodawcy, ma to być produkcja inna niż wszystkie. Głównie dlatego, iż tworzone aranżacje wzmocnione zostaną nowoczesną elektroniką.

– W nagraniu wykorzystamy kultowe automaty perkusyjne oraz syntezatory analogowe wiodących firm – obiecuje Drynda.

Zamknięcie siedziby dało też możliwość odświeżenia jej wnętrza poprzez wykonanie prac remontowo-konserwatorskich. Przede wszystkim pozwoliło odnowić salę konferencyjną, która znajduje się na parterze siedziby mstowskiego GOK-u.

– Zakupiliśmy również odpowiednie wyposażenie do sali widowiskowej oraz sali prób zespołu KGW. Sala widowiskowa i korytarz wzbogaciły się o dwa ładne stoliki oraz stylowe krzesła łączone, potrzebne do realizacji imprez i koncertów. Kupiliśmy też dziesięć nowych krzeseł, dzięki którym „Mstowianki” będą mogły spotykać się w komfortowych warunkach – wymienia Krzysztof Drynda.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter