fbpx

Ekologia w powiecie

Ponad 7 milionów na pojazdy dla strażaków

fot. Piotr Biernacki

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od 18 maja przyjmuje wnioski, które mają służyć istotnemu wsparciu potencjału jednostek strażackich, poprzez modernizację posiadanego przez nie wyposażenia. W tym przypadku pojazdów.

Nabór realizowany jest w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Do rozdysponowania jest 7,3 mln zł, na które składają się pieniądze z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszu wojewódzkiego. Sama dotacja może pokryć do 50 proc. kosztów przedsięwzięcia.

– Beneficjentami środków są podmioty, z wykluczeniem państwowych jednostek budżetowych, znajdujące się na liście zaakceptowanej przez Ministra Środowiska w ramach porozumienia resortów spraw wewnętrznych oraz środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska i zostały poinformowane o możliwości składania wniosków do WFOŚiGW w Katowicach – informują urzędnicy.

Dokumenty aplikacyjne, zawierające oprócz wniosku również wszystkie niezbędne załączniki, będą przyjmowane aż do końca roku lub do wyczerpania puli dostępnych środków.

– Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, zalecamy nadanie wniosku pocztą lub przesyłką kurierską. O terminie wpływu decyduje data dostarczenia wniosku do Funduszu – zastrzegają pracownicy instytucji.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter