fbpx

Konopiska

Ponad 9,7 mln zł na realizację dwóch projektów. Chcą oświetlić gminę i postawić przedszkole

fot. Fotolia

Znane są już wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Z informacji zamieszczonych na rządowych stronach wynika, iż tutejszy samorząd otrzyma dofinansowanie na dwie inwestycje infrastrukturalne. Lokalne władze zamierzają przeprowadzić gruntowną wymianę oświetlenia w gminie, a także zbudować nowe przedszkole.

Środki z tzw. Polskiego Ładu pochodzą z Banku Gospodarstwa Krajowego i mają na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty oraz miasta lub ich związki. Lista zadań, na które samorządy mogły się ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie, jest długa.

– W pierwszym naborze Programu Inwestycji Strategicznych Konopiska otrzymały trzy wstępne promesy na realizację zgłoszonych projektów. Pierwsza inwestycja dotycząca budowy ulicy Szmaragdowej jest już na etapie realizacji. Kolejne dwie inwestycje niebawem zostaną rozpoczęte – mówi Jerzy Żurek, wójt Konopisk.

W drugim naborze wysokość dofinansowania również zależała od obszaru inwestycji. Maksymalnie można było uzyskać zabezpieczenie sięgające nawet poziomu 95 proc. wartości całego przedsięwzięcia. Gmina Konopiska, która tym razem otrzymała promesę na lekko ponad 9,7 mln zł, planuje zrealizować za te pieniądze dwa zadania.

– Pierwsze dotyczy budowy budynku sześciooddziałowego przedszkola z wyodrębnionym oddziałem żłobkowym i zespołem żywieniowym przy ulicy Lipowej w Konopiskach. Drugie zakłada modernizację oświetlenia ulicznego na terenie gminy. Oba projekty są również niezwykle istotne z punktu widzenia interesu naszych mieszkańców – dodaje włodarz.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter