fbpx

Koniecpol

Ponad pół miliona złotych pomoże w podniesieniu kompetencji uczniów

fot. Pixabay

Na konto miejscowego urzędu miejskiego wpłyną wkrótce kolejne fundusze unijne. I to niemałe. Samorząd kierowany przez burmistrza Ryszarda Suligę pozyskał bowiem niemal 540 tys. zł na kształcenie dzieci w szkołach podstawowych.

„Wszechstronny uczeń – na drodze do lepszej przyszłości w Gminie Koniecpol” to nazwa projektu, który znalazł uznanie komisji konkursowej i ostatecznie zakwalifikował się do dofinansowania. Ma on poprawić efektywność kształcenia ogólnego w miejscowych szkołach podstawowych. Skorzystają z niego wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hetmana Stanisława Koniecpolskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Koniecpolu.

– Celem głównym projektu jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, w tym zniwelowanie deficytu u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez realizowanie zajęć dodatkowych i specjalistycznych oraz podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli – informuje urząd miejski.

Do przyznanej dotacji z lokalnego budżetu dołożone zostanie niecałe 60 tys. zł. Wartość realizacji wszystkich założeń projektu oszacowano bowiem na 600 tys. zł.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter