fbpx

Kłobuck

Ponad siedem milionów z rządowego programu

fot. Urząd Miejski w Kłobucku

Pieniądze, które w ramach Programu Inwestycji Strategicznych zasilą dwie gminne inwestycje, opiewają na 7,2 mln zł. Lokalne władze zamierzają przeznaczyć te środki na przebudowę drogi w Kamyku oraz modernizację odcinka jednej z ulic w Kłobucku.

Jak można przeczytać na rządowych stronach, Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To pomysł władzy centralnej, jak z pomocą Banku Gospodarstwa Krajowego wesprzeć działania zmierzające do odbudowania gospodarki po pandemii.

Program obejmuje trzydzieści pięć obszarów gospodarki. W pierwszym z pięciu planowanych naborów za priorytetowe uznano inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne jak żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

Gmina otrzymała promesy na kwotę sięgającą 7,2 mln zł. Jedna dotyczy przebudowy gminnej drogi w Kamyku wraz z budową obiektu mostowego i opiewa na kwotę 4,05 mln zł. Druga natomiast przeznaczona zostanie na przebudowę i rozbudowę odcinka ulicy Witosa w Kłobucku.

– Jest to niewątpliwie bardzo duże wsparcie finansowe dla naszej gminy, za co serdecznie w imieniu wszystkich mieszkańców dziękujemy – mówi burmistrz Jerzy Zakrzewski.

Newsletter

Koronagorączka w Mykanowie. Wójt apeluje o zaprzestanie hejtu wobec chorych i ich rodzin

Mykanów

Maskpol na krawędzi bankructwa? W sprawie spółki interweniuje były wicepremier i minister obrony

Panki

Będą kosić i stawiać snopki. Starostwo szykuje na sobotę festiwal

Mykanów

Pobiegną w szczytnym celu. Mieszkańcy Garnka chcą pomóc 13-latce wygrać ze śmiertelną chorobą

Kłomnice

Newsletter